GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 9917405
*
nr 991 7405
Fruktservis
Gefle, 7 del
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 18:24:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 09:14:17
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle svensk keramik svenska keramiker
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06
*
Fruktservis
Kondition: nagg
nr 991 7405
Fruktservis
Gefle, 7 del
Kondition: nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 09:14:17 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle svensk keramik svenska keramiker
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06